Zarząd i zespół

 
 

Zarząd


Karol Bach

prezes zarządu mCorporate Finance, dyrektor mBanku ds. corporate finance


  • Karol Bach posiada tytuł MBA Harvard Business School.
    Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej.
  • w zespole mBanku od roku 2011. W ramach strategii Jednego Banku odpowiadał m.in. za stworzenie Biura Analiz Sektorowych oraz za integrację bankowości inwestycyjnej wokół bankowości korporacyjnej.
  • posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu biznes planów, wycen przedsiębiorstw oraz zarządzaniu złożonymi projektami.
  • doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w J.P. Morgan w Londynie gdzie pracował nad wieloma transakcjami M&A z klientami w Europie Środkowo-Wschodniej, specjalizując się głównie w obszarze sektora  TMT.
  • brał udział w tworzeniu warszawskiego oddziału EQT Partners, funduszu private equity, będącego jednocześnie biurem na region Europy Wschodniej. Przeprowadził tam pierwszą transakcję LBO (leveraged buyout) funduszu w regionie. Był odpowiedzialny za identyfikację i analizę potencjalnych projektów inwestycyjnych w regionie Europy Wschodniej.

 

Michał Iwanicki

Michał Iwanicki, dyrektor

 

Michał jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. W mCorporate Finance pracuje od sierpnia 2014 roku na stanowisku dyrektora.

Poprzednio pracował przez 4 lata w Dziale Bankowości Inwestycyjnej banku JPMorgan w Londynie, a następnie przez 6 lat w butiku inwestycyjnym FIDEA Corporate Finance w Warszawie. W ramach pracy w JPMorgan Michał Iwanicki był zaangażowany w liczne projekty w zakresie fuzji i przejęć, rynków equity i doradztwa strategicznego dla dużych klientów korporacyjnych z sektora zasobów naturalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej, Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie. W FIDEA Michał Iwanicki zdobył bogate doświadczenie pracując przy transakcjach M&A i restrukturyzacjach finansowych w szerokim spektrum branżowym dla klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Mateusz Kurysz

Mateusz Kurysz, dyrektor

 

Mateusz jest absolwentem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie. Dołączył do zespołu mCorporate Finance w 2015 roku na stanowisko dyrektora.
Mateusz posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa transakcyjnego. Łącznie brał udział w kilkudziesięciu transakcjach sprzedaży spółek należących do prywatnych właścicieli oraz funduszy private equity działających m.in. w branżach: spożywcza, usługowa, produkcyjna, medyczna, przemysł ciężki, energetyka, energetyka odnawialna, TMT i innych.
Przed dołączeniem do mCF, Mateusz spędził ponad 4 lata w butiku doradczym – CAG. Wcześniej był przez ponad 4 lata członkiem zespołu transakcyjnego PwC, gdzie poza procesami transakcyjnymi, doradzał również w projektach corporate finance, takich jak: studia wykonalności, pozyskiwanie kredytów inwestycyjnych, budowanie modeli finansowych. Swoją karierę w doradztwie transakcyjnym Mateusz rozpoczął w polskim przedstawicielstwie portugalskiego banku inwestycyjnego Espirito Santo (CESI).

Piotr Zawalski

Piotr Zawalski, dyrektor

 

Piotr jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dołączył do zespołu mCorporate Finance w 2016 roku na stanowisko dyrektora. Posiada tytuł CFA. Piotr posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe. Przed dołączeniem do zespołu mCF pracował 4 lata w dziale Bankowości Inwestycyjnej Trigon Domu Maklerskiego, gdzie przeprowadził szereg transakcji z zakresu fuzji i przejęć, rynków kapitałowych i doradztwa strategicznego dla największych polskich przedsiębiorców. W szczególności realizował liczne akwizycje spółek z regionu Europy Środkowej oraz krajów niemieckojęzycznych. Wcześniej pracował w butiku doradztwa strategicznego Azimutus oraz dziale corporate finance KPMG w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał w Procter&Gamble, odpowiadając za marketing wybranych produktów w krajach nadbałtyckich.